Cold Water Ohana - Results Hosted by: Fairway Gorge Paddling Club | ||||
12 km. Iron | ||||
Overall | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Gareth Tudor- Jones | Surf ski | 1 | 1:05:26 |
2 | Jonas Hudson | Surf ski | 2 | 1:06:49 |
3 | Nathan Middleton | Surf ski | 3 | 1:14:44 |
4 | Deb Pabsdorf / Mike Berneman | OC2 Mix | 1 | 1:14:51 |
5 | Marcus Krieger / Elias Del Valle | OC2 Men | 1 | 1:15:40 |
6 | Lisa Roberson / Garth Irwin | OC2 Mix | 2 | 1:17:52 |
7 | James Hill | OC1 Men M | 1 | 1:18:49 |
8 | Ron Williams Jr | OC1 Men SM | 1 | 1:20:36 |
9 | Ernie Wong | OC1 Men M | 2 | 1:21:32 |
10 | Patrick Hwang | OC1 Men M | 3 | 1:21:36 |
11 | Melanie Conard | OC1 Women M | 1 | 1:21:46 |
12 | Norm MacDonell | OC1 Men SM | 2 | 1:23:32 |
13 | Ben Smillie | OC1 Men O | 1 | 1:24:02 |
14 | Kent Gorrie | OC1 Men O | 2 | 1:25:21 |
15 | Steve Sobie | OC1 Men O | 3 | 1:25:34 |
16 | Roman Matieschyn | OC1 Men SM | 3 | 1:25:39 |
17 | Naoko Kokubun | OC1 Women O | 1 | 1:25:49 |
18 | Jesse Balcom | OC1 Men O | 4 | 1:26:54 |
19 | Dave Schweter | OC1 Men M | 4 | 1:27:09 |
20 | Mignon Fontenelle | OC1 Women M | 2 | 1:27:39 |
21 | Jason Loo | OC1 Men O | 5 | 1:27:41 |
22 | Sherman Chow | OC1 Men O | 6 | 1:28:57 |
23 | Mark Hamilton | OC1 Men M | 5 | 1:29:31 |
24 | Pauline Lundgren | OC1 Women M | 3 | 1:30:03 |
25 | Ryan Ovens | OC1 Men O | 7 | 1:30:46 |
26 | Allan Holmes | OC1 Men SM | 4 | 1:31:48 |
27 | Jaye Garneau | OC1 Men SM | 5 | 1:32:28 |
28 | Andrea Pleven | OC1 Women O | 2 | 1:33:52 |
29 | Terry Curtis | OC1 Men SM | 6 | 1:34:06 |
30 | Bon Lee | OC1 Men SM | 7 | 1:38:34 |
31 | Yannick Michaud | SUP Men | 1 | 1:41:33 |
32 | Greg Hawes | OC1 Men SM | 8 | 1:42:02 |
33 | Barb McColl | OC1 Women SM | 1 | 1:43:57 |
34 | Jesse Maddaloni | OC1 Men O | 1 | 1:47:04 |
35 | Carol Pal | OC1 Women SM | 2 | 1:49:16 |
36 | Richard Gadoury | SUP Men | 2 | 1:51:01 |
Nervous Novice Relay (2 X 4 km.) | |||
Overall | Paddler(s) | Time | |
1 | Jason Loo, Norm MacDonell, Marion Draper, Kelsey Gibson | 1:02:58 | |
2 | Greg Hawes, Jaye Garneau, Barb McColl, Jenn Corlett | 1:03:42 | |
3 | TEAM AGAJ: Alta Adby, Agnes John, Garth Irwin, James Hill | 1:06:15 | |
4 | NAR’D Photo Bombers: Nathan Pritchard, Kriston Sommerton, Darcy Graham, Deb Pabsdorf | 1:06:34 | |
5 | Wee, Not So Wee and Friggin Huge: Deb Hamil, Gwen Campton, Allan Holmes, Kent Gorrie | 1:06:47 | |
6 | Catalyst: Mark Milburn, Courtenay Bates, David Strubin, Chris Beauchemin | 1:06:57 | |
7 | TEAM ERIK AGES: Ben Smillie, Wayne Enright, Jesse Maddaloni, Nicole Perrin | 1:08:40 | |
Nervous Novice Relay OC2 Edition | |||
1 | Corey, Erin, Lizzie and Hannah (3 laps) | 57:15:00 | |
2 | Erik, Kevin, John, Dianne, Jesse (4 laps) | 1:00:19 |