Sound Rowers - Bellingham Bay Rough Water Race - March 20, 2021 Short Course - 5 Miles., Long Course - 10 Miles. | |||||
Short Course | Paddler(s) | Division | Wave | Div. Place | Time |
1 | Wermus, Erik | Men HPK | 2A | 1 | 38:21:00 |
2 | Peterson, Tyler | Men 1x OWII | 2A | 1 | 39:22:00 |
3 | Swetish, Tom | Men HPK | 2A | 2 | 39:43:00 |
4 | Laird, Aaron/Raegan | Mixed HPK-2 | 2A | 1 | 43:15:00 |
5 | Mowry, Dennis | Men HPK | 2A | 3 | 43:55:00 |
6 | Hayes, Carson | Men 1x OWII | 2A | 2 | 44:00:00 |
7 | Wright, Howard | Men HPK | 2A | 4 | 44:20:00 |
8 | Ashworth, Justin | Men HPK | 2A | 5 | 44:24:00 |
9 | Howat, Duncan | Men HPK | 2A | 6 | 44:32:00 |
10 | Prichard, Thom | Men HPK | 2A | 7 | 45:52:00 |
11 | Hirtle, Peter | Men 1x Flatwater | 1A | 1 | 45:56:00 |
12 | Mayhew, Dan | Men HPK | 2A | 8 | 46:40:00 |
13 | Romero, Dionisio | Men OC-1 | 2A | 1 | 47:04:00 |
14 | Saupe, Greg | Men FSK | 2A | 1 | 48:00:00 |
15 | Julie van Dooren, Sue Debari | Women OC-2 | 2A | 1 | 48:19:00 |
16 | Aure, Dante | Men OC-1 | 2A | 2 | 49:39:00 |
17 | Reavley, Paul | Men OC-1 | 2A | 3 | 51:07:00 |
18 | Halsted, Tom | Men FSK | 2A | 2 | 51:24:00 |
19 | Zipperer, Amber | Women HPK | 2A | 1 | 54:45:00 |
20 | Lampi, Michael | Men Pedalboat | 2A | 1 | 55:44:00 |
21 | Hammer, Michael | Men SUP-14' | 2A | 1 | 1:00:31 |
22 | Cox, Duncan | Men HPK | 1C | 9 | 1:00:35 |
23 | Gilliard, Virginia | Women FSK | 2A | 1 | 1:00:46 |
24 | Picha, Joe | Men SUP-14' | 2A | 2 | 1:03:04 |
25 | Falk, Brandon | Men SUP-14' | 2A | 3 | 1:11:33 |
26 | Bernard, Jeff | Men SUP-14' | 2A | 4 | 1:20:08 |
Long Course | Paddler(s) | Division | Wave | Div. Place | Time |
1 | Ecker, Jonas | Men HPK | 1C | 1 | 1:07:37 |
2 | Barton, Greg | Men HPK | 1C | 2 | 1:10:21 |
3 | Reavley, Wilson | Men HPK | 1C | 3 | 1:10:24 |
4 | Nick Kelly, Josh Dyck | Men HPK-2 | 1C | 1 | 1:11:58 |
5 | Swetish, Ana | Women HPK | 1C | 1 | 1:12:40 |
6 | Olney, Kevin | Men HPK | 1C | 4 | 1:15:35 |
7 | Small, Aaron | Men HPK | 1C | 5 | 1:16:12 |
8 | Deem, Ken | Men 1x OWIII | 1A | 1 | 1:17:30 |
9 | Lipp, Alan | Men HPK | 1C | 6 | 1:19:25 |
10 | Whitehead, Beau | Men OC-1 | 1B | 1 | 1:19:55 |
11 | Clement, Paul | Men HPK | 1C | 7 | 1:20:15 |
12 | Grossman, Eric | Men HPK | 1C | 8 | 1:21:24 |
13 | Godfrey, Gavin | Men OC-1 | 1B | 2 | 1:22:27 |
14 | Bumstead, Dean | Men HPK | 1C | 9 | 1:22:49 |
15 | Scherrer, David | Men HPK | 1C | 10 | 1:23:20 |
16 | Moseley, Dan | Men OC-1 | 1B | 3 | 1:23:37 |
17 | Chamberlain, Mark | Men OC-1 | 1B | 4 | 1:24:12 |
18 | Tedrow, Jason | Men HPK | 1C | 11 | 1:25:57 |
19 | Baker, Chris | Men OC-1 | 1B | 5 | 1:26:05 |
20 | Rodriguez, Joseph | Men OC-1 | 1B | 6 | 1:26:16 |
21 | Hooper, David | Men HPK | 1C | 12 | 1:26:27 |
22 | Romo, Lance | Men OC-1 | 1B | 7 | 1:27:33 |
23 | Michael Walsh, Connie Ciarleglio | Mixed 2x OW | 1A | 1 | 1:27:40 |
24 | Crivell, Paul | Men HPK | 1C | 13 | 1:28:09 |
25 | Dustin, Reivers | Men HPK | 1C | 14 | 1:28:58 |
26 | Weeks, Denise | Women HPK | 1C | 2 | 1:29:18 |
27 | Bussinger, Larry | Men HPK | 1C | 15 | 1:30:47 |
28 | Kummer, Brian | Men HPK | 1C | 16 | 1:31:31 |
29 | Roberts, Jacob | Men OC-1 | 1B | 8 | 1:32:32 |
30 | Johnson, Joseph | Men OC-1 | 1B | 9 | 1:32:58 |
31 | Castleberry, Jeff | Men HPK | 1C | 17 | 1:33:28 |
32 | Hwang, Patrick | Men OC-1 | 1B | 10 | 1:33:43 |
33 | Flannelly, Brian | Men OC-1 | 1B | 11 | 1:35:38 |
34 | Quam, Erica | Women HPK | 1C | 3 | 1:36:56 |
35 | Oliver Laurence, William Charters | Men 2x OW | 1A | 2 | 1:37:58 |
36 | Park, Jason/Drea | Mixed OC-2 | 1B | 1 | 1:38:35 |
37 | Fontenelle, Mignon | Women OC-1 | 1B | 1 | 1:41:06 |
38 | Sternagel, Rod | Men 1x OWIII | 1A | 2 | 1:42:19 |
39 | Cole, Traci | Women FSK | 1A | 1 | 1:43:38 |
40 | Hall, Tenar | Women 1x OWII | 1A | 1 | 1:46:33 |
41 | Gross, Janna | Women 1x OWII | 1A | 2 | 1:54:00 |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |