PNWORCA Winter Series 2024 Race 1 Results January 6, 2024 - Wasabi Paddling Club, Portland OR | ||||
Long Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Mulu Tapasa, Seth ONeal | Sr. Masters 50+ Men OC2 | 1 | 1:05:55 |
2 | William Anderson, Dave Anderson | Kapuna 60+ Men OC2 | 1 | 1:06:01 |
3 | Rudy Ryback | Masters 40+ Men Surfski | 1 | 1:11:58 |
4 | Dan Moseley | Masters 40+ Men OC1 | 1 | 1:13:03 |
5 | Makoto Tsukigase | Junior Men OC1 | 1 | 1:15:16 |
6 | David Oreiro, Craig Holt | 70+ Men OC2 | 1 | 1:15:17 |
7 | Kevin Cowan | Kapuna 60+ Men OC1 | 1 | 1:16:19 |
8 | Doug Thomas | Sr. Masters 50+ Men OC1 | 1 | 1:18:25 |
9 | Noah Johnson-Greenough | Masters 40+ Men OC1 | 2 | 1:19:11 |
10 | Rob Varnel | Kapuna 60+ Men OC1 | 2 | 1:19:30 |
11 | Heather Fisher, Lee Fok | Masters 40+ Mixed OC2 | 1 | 1:19:36 |
12 | Lori Laws, Katie Anderson | Kapuna 60+ Mixed OC2 | 1 | 1:19:43 |
13 | Masato Tsukigase | Novice Men OC1 | 1 | 1:20:14 |
14 | Vicki Mills | Sr. Masters 50+ Women OC1 | 1 | 1:20:14 |
15 | Samuel Siu | Masters 40+ Men OC1 | 3 | 1:22:38 |
16 | Mignon Fontenelle | Sr. Masters 50+ Women OC1 | 2 | 1:22:57 |
17 | Ernie Wong | Sr. Masters 50+ Men V1 | 1 | 1:23:01 |
18 | Cary Morris | Masters 40+ Men V1 | 1 | 1:23:05 |
19 | Traci Cole | Kapuna 60+ Women OC1 | 1 | 1:23:25 |
20 | Steven Kala | Sr. Masters 50+ Men OC1 | 2 | 1:23:28 |
21 | Antonio Maldonado-liu | Open 19-39 Men OC1 | 1 | 1:24:33 |
22 | Brown Fihaki | Sr. Masters 50+ Men SUP | 1 | 1:25:30 |
23 | Graeme Galves-VI | Sr. Masters 50+ Men V1 | 2 | 1:25:42 |
24 | Jay Marshall | Kapuna 60+ Women OC1 | 1 | 1:27:19 |
25 | Pamela WattsCornall | Kapuna 60+ Women OC1 | 2 | 1:27:50 |
26 | Brian Huvane | Sr. Masters 50+ Men SUP | 2 | 1:27:59 |
27 | David Mooney | Kapuna 60+ Men OC1 | 3 | 1:32:56 |
28 | Danielle Kala | Sr. Masters 50+ Women OC1 | 3 | 1:33:54 |
29 | Bob Heimbuch | Masters 40+ Men OC1 | 4 | 1:34:58 |
30 | Jay Junio | Masters 40+ Men SUP | 1 | 1:35:46 |
31 | David Alber | Open 19-39 Men SUP | 1 | 1:38:50 |
32 | Patti Tohl | Kapuna 60+ Women OC1 | 3 | 1:39:21 |
33 | Alex Younger | Masters 40+ Men SUP | 2 | 1:42:42 |
34 | Joseph Wall, Clifford Libed, Malcolm Close | 70+ Men OC3 | 1 | 1:43:20 |
Short Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Ryan Woolbright, Rebecca Woolbright | Masters 40+ Mixed OC2 | 1 | 0:45:29 |
2 | Sue Fenger | Kapuna Women OC1 | 1 | 0:49:33 |
3 | Michelle Ennis | Sr. Masters 50+ Women OC1 | 1 | 0:51:39 |
4 | Laura Freeman | Kapuna 60+ Women OC1 | 1 | 0:51:48 |
5 | Michael Witherite | Sr. Masters 50+ Men SUP | 1 | 0:52:52 |
6 | Ann von Ofenheim | Kapuna Women OC1 | 2 | 0:53:15 |
7 | Carol Shick | Kapuna 60+ Women OC1 | 2 | 0:54:34 |
8 | Lynn Bonser | Kapuna 60+ Women OC1 | 3 | 0:56:48 |
9 | Noa Rubin | Masters 40+ Women SUP | 1 | 1:01:11 |
10 | Kristi Turner | Masters 40+ Women SUP | 2 | 1:05:21 |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |