PNWORCA Winter Series 2024 Race 4 Results February 24, 2024 - Bellingham Bay Outrigger Paddlers, Bellingham, WA | ||||
Overall | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Wilson Reavley | Surfski Open Men | 1 | 53:08:00 |
2 | Ana Swetish | Surfski Open Women | 1 | 53:49:00 |
3 | Collin Smith, Mark Chamberlain | OC2 Masters 40 Men | 1 | 55:12:00 |
4 | Tristen Gifford, Ryan Lee | Surfski Double U19 Men | 1 | 55:44:00 |
5 | Steve Esselaar | Surfski Masters 50 Men | 1 | 57:00:00 |
6 | Chris Dobrovolny | Surfski Masters 50 Men | 2 | 58:11:00 |
7 | Michael Lee, Eric Gerstl | OC2 Masters 50 Men | 1 | 58:35:00 |
8 | Steve Juranovics | Surfski Masters 40 Men | 1 | 58:47:00 |
9 | Joe Johnson, Chris Baker | OC2 Masters 40 Men | 2 | 1:01:16 |
10 | Matthew Sun | OC1 Open Men | 1 | 1:01:20 |
11 | Beau Whitehead | OC1 Masters 50 Men | 1 | 1:01:37 |
12 | Paul Clement, Marc Blake | OC2 Masters 50 Men | 3 | 1:10:41 |
13 | Alan Lipp | OC1 Masters 60 Men | 1 | 1:02:13 |
14 | Makoto Tsukigase | OC1 Junior Men | 1 | 1:02:19 |
15 | Pete Wells, Lance Romo | OC2 Masters 50 Men | 2 | 1:03:15 |
16 | James Healy | V1 Open Men | 1 | 1:04:03 |
17 | Ken Asano | OC1 Masters 50 Men | 2 | 1:04:20 |
18 | Sean Lee, Paili Airth | Surfski Double Junior Mixed | 1 | 1:04:27 |
19 | Leonard Duncan | OC1 Masters 60 Men | 2 | 1:04:36 |
20 | Camille Baker, Abby Scroggins | Surfski Double Junior Women | 1 | 1:06:07 |
21 | JD Long | OC1 Masters 40 Men | 1 | 1:06:26 |
22 | Dan Mayhew | Surfski Masters 60 Men | 1 | 1:06:27 |
23 | Brian Page | Surfski Masters 50 Men | 3 | 1:06:39 |
24 | David Scherrer | Surfski Masters 60 Men | 2 | 1:06:53 |
25 | Lorri Stewart, Bruce Diemert | OC2 Masters 60 Mixed | 1 | 1:07:25 |
26 | Susan DeBari, David Hooper | OC2 Masters 60 Mixed | 2 | 1:07:29 |
27 | Masato Tsukigase | OC1 Novice Men | 1 | 1:07:43 |
28 | Greg Mares | OC1 Masters 40 Men | 2 | 1:08:29 |
29 | Michael Wyse | V1 Open Men | 2 | 1:08:43 |
30 | Ernie Wong | OC1 Masters 50 Men | 3 | 1:09:09 |
31 | Simon Corbaux | V1 Masters 40 Men | 1 | 1:09:20 |
32 | Doug Thomas | OC1 Masters 50 Men | 4 | 1:09:32 |
33 | Rob Varnel | OC1 Masters 60 Men | 3 | 1:10:21 |
34 | Kim Reeves, Julie VanDooren | OC2 Masters 50 Women | 1 | 1:10:28 |
35 | Jason Park | OC1 Masters 50 Men | 5 | 1:10:39 |
36 | Scott Borle | V1 Masters 50 Men | 1 | 1:11:28 |
37 | Richard Campbell | OC1 Masters 40 Men | 3 | 1:13:07 |
38 | Frasier Shilling | OC1 Masters 50 Men | 6 | 1:13:20 |
39 | Bob Stewart | OC1 Masters 70 Men | 1 | 1:13:30 |
40 | Mignon Fontenelle | OC1 Masters 50 Women | 1 | 1:17:05 |
41 | Traci Cole | OC1 Masters 60 Women | 1 | 1:20:01 |
42 | Nikki Pearson | OC1 Masters 50 Women | 2 | 1:20:31 |
43 | Ember Zipper, Kevin Olney | OC2 Masters 40 Mixed | 1 | 1:20:42 |
44 | Paul Kendall | OC1 Masters 50 Men | 7 | 1:20:56 |
45 | Selena Soo | OC1 Masters 40 Women | 1 | 1:21:09 |
46 | Darren Grant | V1 Masters 40 Men | 2 | 1:22:02 |
47 | Pam Watts Cornall | OC1 Masters 60 Women | 2 | 1:22:16 |
48 | Steven Kala | OC1 Masters 50 Men | 8 | 1:23:12 |
49 | Julian Acuna | OC1 Masters 50 Men | 9 | 1:24:27 |
50 | Cortney Russell | OC1 Open Women | 1 | 1:24:46 |
51 | Graeme Galves | V1 Masters 60 Men | 1 | 1:26:20 |
52 | Fay Tong, Lon Kincannon | OC2 Masters 70 Mixed | 1 | 1:26:57 |
53 | Dave Oreiro | OC1 Masters 70 Men | 2 | 1:27:14 |
54 | Luz Delgado | OC1 Masters 50 Women | 3 | 1:27:30 |
55 | Linda Thompson | OC1 Masters 60 Women | 3 | 1:27:49 |
56 | Michael Baker | OC1 Masters 60 Men | 4 | 1:28:20 |
57 | Clinton Overman | OC1 Open Men | 2 | 1:32:21 |
58 | Danielle Kala | OC1 Masters 50 Women | 4 | 1:34:49 |
59 | Dana Britton | OC1 Masters 50 Women | 5 | 1:39:30 |
- | Buddy Gray | V1 Open Men | - | DNF |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |