PNWORCA Winter Series 2024 Race 6 Results March 2, 2024 - Kai Ikaika Paddling Club, Portland, OR | ||||
Long Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Leif Anderson | Master 40 Men Surfski | 1 | 57:14.3 |
2 | Brian Kummer | Master 60 Men Surfski | 1 | 58:22.0 |
3 | Van Douglas | Master 60 Men Surfski | 1 | 58:23.8 |
4 | Michael Wyse | Open Men OC-1 | 1 | 1:00:00 |
5 | Makoto Tsukigase | Open Men OC-1 | 2 | 1:00:02 |
6 | Marti Traver, Matt Turay | Master 50 Men OC-2 | 1 | 1:00:08 |
7 | Mary Harmon, Larry Goodson | Master 60 Mixed Double Surfski | 1 | 1:00:18 |
8 | Jimi Spoto, Maddie Spoto | Open Mixed OC-2 | 1 | 1:01:01 |
9 | Val Stepanchuk, Torri Lehman | Open Mixed OC-2 | 2 | 1:01:19 |
10 | Masato Tsukigase | Novice Men OC-1 | 1 | 1:01:53 |
11 | Jason Park | Master 50 Men V1 | 1 | 1:01:55 |
12 | Noah Johnson-Greenough | Master 40 Men OC-1 | 1 | 1:02:31 |
13 | Kevin Cowan | Master 60 Men OC-1 | 1 | 1:02:55 |
14 | Jonathan Sanborn | Master 60 Men Surfski | 3 | 1:03:23 |
15 | Craig Holt, David Oreiro | Master 70 Men OC-2 | 1 | 1:03:27 |
16 | Rob Varnel | Master 60 Men OC-1 | 2 | 1:03:58 |
17 | Doug Thomas | Master 50 Men OC-1 | 1 | 1:04:03 |
18 | Robert Schade | Master 60 Men Surfski | 4 | 1:04:19 |
19 | Rebecca Woolbright, Ryan Woolbright | Open Mixed OC-2 | 3 | 1:04:21 |
20 | Sarah Craig | Master 40 Women OC-1 | 1 | 1:04:31 |
21 | Greg Mares | Master 40 Men OC-1 | 2 | 1:04:52 |
22 | Aaron Boje | Open Men OC-1 | 3 | 1:05:11 |
23 | Lori Laws, Daniel Rohlf | Master 60 Mixed OC-2 | 1 | 1:05:23 |
24 | Andrew McLean | Master 50 Men V1 | 2 | 1:05:45 |
25 | Anita Stacey, KJ Jackson | Master 50 Women OC-2 | 1 | 1:05:58 |
26 | Maggie Hogan | Master 40 Women OC-1 | 2 | 1:06:42 |
27 | Steven Pietila | Master 60 Men OC-1 | 3 | 1:06:43 |
28 | Adam Becenti | Master 40 Men V1 | 1 | 1:07:43 |
29 | Bob Stewart | Master 70 Men OC-1 | 1 | 1:07:57 |
30 | Fraser Shilling | Master 50 Men OC-1 | 2 | 1:08:27 |
31 | Paul Martin | Master 60 Men OC-1 | 4 | 1:08:36 |
32 | Lori Jorgenson | Master 50 Women V1 | 1 | 1:08:44 |
33 | Antonio Maldonado-liu | Open Men OC-1 | 4 | 1:08:55 |
34 | Steven Kala | Master 50 Men OC-1 | 3 | 1:09:26 |
35 | Ernie Wong | Master 50 Men V1 | 3 | 1:09:42 |
36 | Jerrod Daniel | Master 40 Men OC-1 | 3 | 1:10:02 |
37 | Paul Kendall | Master 50 Men OC-1 | 4 | 1:10:33 |
38 | Lon Kincannon, Fay Tong | Master 70 Mixed OC-2 | 1 | 1:11:25 |
39 | Graeme Galves-VI | Master 60 Men V1 | 1 | 1:11:43 |
40 | Lee Fok | Master 40 Men Surfski | 2 | 1:12:03 |
41 | Pamela WattsCornall | Master 60 Women OC-1 | 1 | 1:12:04 |
42 | David Mooney | Master 60 Men OC-1 | 5 | 1:14:00 |
43 | Jay Marshall | Master 60 Women V1 | 1 | 1:14:10 |
44 | Spencer Mayasich | Open Men OC-1 | 5 | 1:14:15 |
45 | Julian Acuna | Master 50 Men OC-1 | 5 | 1:14:44 |
46 | Josh Argubright | Master 40 Men SUP | 1 | 1:15:32 |
47 | Danielle Kala | Master 50 Women OC-1 | 1 | 1:15:33 |
48 | Luz Delgado | Master 50 Women OC-1 | 2 | 1:15:46 |
49 | Carol Shick | Master 60 Women OC-1 | 2 | 1:16:00 |
50 | Laura Freeman | Master 60 Women OC-1 | 3 | 1:17:12 |
51 | Patti Tohl | Master 60 Women OC-1 | 4 | 1:20:21 |
52 | Max Elmer | Open Men OC-1 | 6 | 1:20:43 |
53 | Clifford Libed, Joseph Wall | Master 70 Men OC-2 | 2 | 1:29:32 |
54 | Lynn Bonser | Master 60 Women OC-1 | 5 | 1:29:43 |
55 | Daniel Danicic | Master 60 Men OC-1 | 6 | 1:29:50 |
56 | jennifer Eidson | Novice Women OC-1 | 1 | 1:47:37 |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |