PNWORCA Winter Series 2024 Final Race Results March 30, 2024 - Sand Point Outrigger Canoe Club, Seattle, WA | ||||
Long Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Greg Barton | HPK1-M Kupuna Master 60+ | 1 | 1:11:08.4 |
2 | Mark Chamberlain / Dan Mosely | OC2-M Master 40+ | 1 | 1:12:54.4 |
3 | Kevin Olney | HPK1-M Master 40+ | 1 | 1:15:21.7 |
4 | Brent Campbell | OC1-M Master 40+ | 1 | 1:15:52.1 |
5 | Darian Hildreth | V1-M Senior Master 50+ | 1 | 1:16:27.2 |
6 | Jo Turgeon / Mike Bernemann | OC2-Mx Master 40+ | 1 | 1:16:52.7 |
7 | Alan Lipp | HPK1-M Kupuna Master 60+ | 2 | 1:17:38.4 |
8 | Robbie Magus | V1-M Master 40+ | 1 | 1:18:23.4 |
9 | Tony Hodanic | V1-M Open | 1 | 1:18:41.7 |
10 | Beau Whitehead | OC1-M Senior Master 50+ | 1 | 1:19:09.6 |
11 | Matthew Sun | OC1-M Open | 1 | 1:19:13.6 |
12 | Mike Liddell | HPK1-M Master 40+ | 2 | 1:19:42.3 |
13 | Mika Asano / Ken Asano | OC2-Mx Open | 1 | 1:20:13.3 |
14 | William Rainey | V1-M Open | 2 | 1:21:07.9 |
15 | Michael Wyse | V1-M Open | 3 | 1:21:51.9 |
16 | Brian Kummer | HPK1-M Kupuna Master 60+ | 3 | 1:24:58.9 |
17 | Simon Corbaux | V1-M Master 40+ | 2 | 1:25:01.2 |
18 | Makoto Tsukigase | OC1-M Open | 2 | 1:25:02.3 |
19 | Leonard Duncan | OC1-M Senior Master 50+ | 2 | 1:25:13.1 |
20 | Jason Park | V1-M Senior Master 50+ | 2 | 1:25:23.4 |
21 | Noah Johnson-Greenough | OC1-M Master 40+ | 2 | 1:25:44.6 |
22 | Gordon Martinez | OC1-M Senior Master 50+ | 3 | 1:26:35.8 |
23 | Manny De Leon | OC1-M Senior Master 50+ | 4 | 1:27:12.9 |
24 | Rob Varnel | OC1-M Kupuna Master 60+ | 1 | 1:27:19.8 |
25 | Doug Thomas | OC1-M Senior Master 50+ | 5 | 1:27:42.5 |
26 | Gregario Mares | OC1-M Master 40+ | 3 | 1:28:40.5 |
27 | Masato Tsukigase | OC1-M Novice | 1 | 1:28:43.0 |
28 | Linda Murillo / John Murillo | OC2-Mx Kupuna Master 60+ | 1 | 1:30:07.2 |
29 | Darren Grant | V1-M Master 40+ | 3 | 1:30:36.0 |
30 | Adam Becenti | OC1-M Master 40+ | 4 | 1:31:02.3 |
31 | Juliana Acuna / Cory Siler | OC2-Mx Open | 2 | 1:31:19.7 |
32 | Bob Stewart | OC1-M Kupuna Master 70+ | 1 | 1:31:23.3 |
33 | Fraser Shilling | OC1-M Senior Master 50+ | 6 | 1:31:24.7 |
34 | Bruce Diemert | OC1-M Kupuna Master 60+ | 2 | 1:31:33.2 |
35 | Mignon Fontenelle | OC1-W Senior Master 50+ | 1 | 1:31:44.4 |
36 | Richard Campbell | OC1-M Open | 3 | 1:33:17.8 |
37 | Patrick Hwang | OC1-M Senior Master 50+ | 7 | 1:34:09.0 |
38 | Paul Kendall | OC1-M Senior Master 50+ | 8 | 1:34:32.3 |
39 | Traci Cole | OC1-W Kupuna Master 60+ | 1 | 1:34:37.3 |
40 | Matt Kearney | V1-M Open | 4 | 1:34:53.6 |
41 | Ivan Pinzon | OC1-M Master 40+ | 5 | 1:35:19.4 |
42 | Kenneth Ang | V1-M Master 40+ | 4 | 1:36:22.9 |
43 | Steven Kala Jr. | OC1-M Senior Master 50+ | 9 | 1:37:39.7 |
44 | Pam Watts Cornall | OC1-W Kupuna Master 60+ | 2 | 1:37:58.6 |
45 | Fay Tong / Lon Kincannon | OC2-Mx Kupuna Master 70+ | 1 | 1:38:30.0 |
46 | Graeme Galves | V1-M Senior Master 50+ | 3 | 1:38:41.5 |
47 | Christian Oliver | SUP-M Master 40+ | 1 | 1:38:54.1 |
48 | Kelli Arbey | OC1-W Senior Master 50+ | 2 | 1:39:47.9 |
49 | Brown Fihaki | SUP-M Senior Master 50+ | 1 | 1:40:10.5 |
50 | Ahmed Fakhry | SUP-M Open | 1 | 1:40:10.8 |
51 | Lorri Stewart | OC1-W Kupuna Master 60+ | 3 | 1:40:55.8 |
52 | Julian Acuna | OC1-M Senior Master 50+ | 10 | 1:42:17.6 |
53 | Luz Delgado | OC1-W Senior Master 50+ | 3 | 1:42:18.3 |
54 | Dalen Hosley | SUP-M Open | 2 | 1:48:47.1 |
55 | Danielle Kala | OC1-W Senior Master 50+ | 4 | 1:48:56.5 |
56 | Jay Junio | SUP-M Master 40+ | 2 | 1:59:30.8 |
57 | Ben Koltz | SUP-M Master 40+ | 3 | 2:00:30.4 |
- | Nick Papa | SUP-M Open | DNS | |
Short Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Peter Prinos | HPK1-M Senior Master 50+ | 1 | 49:22.5 |
2 | Ivan Stork | HPK1-M Senior Master 50+ | 2 | 50:20.5 |
3 | Scott Miller | OC1-M Master 40+ | 1 | 53:44.8 |
4 | Scott Harrington | OC1-M Master 40+ | 2 | 53:47.0 |
5 | Ned Bobo | OC1-M Open | 1 | 54:24.2 |
6 | Pat Ogawa | OC1-M Kupuna Master 60+ | 1 | 56:15.6 |
7 | Selena Soo | OC1-W Master 40+ | 1 | 57:58.7 |
8 | Adam Tischler | SUP-M Master 40+ | 3 | 59:06.1 |
9 | Ryan Stringfellow | OC1-M Kupuna Master 60+ | 2 | 59:32.9 |
10 | David Alber | SUP-M Open | 1 | 59:46.9 |
11 | Alexander Vaughan | SUP-M Master 40+ | 1 | 1:01:09.4 |
12 | Evan Vernon | SUP-M Master 40+ | 2 | 1:01:22.6 |
13 | Thomas Akeson | SUP-M Senior Master 50+ | 1 | 1:02:00.4 |
14 | Calvin Rowland | SUP-M Senior Master 50+ | 2 | 1:02:24.2 |
15 | Ahmed Salem | SUP-M Master 40+ | 3 | 1:03:28.4 |
16 | Jeremy Clark | SUP-M Master 40+ | 4 | 1:08:49.2 |
17 | Nellie Bell | OC1-W Kupuna Master 60+ | 1 | 1:10:08.3 |
18 | Alison Cardinal | SUP-W Master 40+ | 1 | 1:14:48.7 |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |